• KONTAKT
 • -->
  Arisco - Aktualnosci


  NOWOŚĆ - NOWY MODUŁ DO PROGRAMU DOM !!! - KREATOR DOKUMENTÓW I UMÓW

  05.11.2019 | Wydarzenia

  Drogi użytkowniku,

  jest nam niezmiernie miło poinformować Cię, że właśnie dziś ruszyła aktualizacja systemu DOM (6.15.0.0), która posiada wbudowany NOWY MODUŁ o nazwie: KREATOR DOKUMENTÓW I UMÓW.Pozwala on na wprowadzenie i drukowania z systemu DOM własnych wzorów dokumentów zawierających dane mieszkańca oraz osób i podmiotów zewnętrznych. Już teraz dokumenty, które musiałeś tworzyć i przechowywać w różnych katalogach dysku twardego w zewnętrznych edytorach tekstowych znajdą swoje miejsce bezpośrednio przy każdym z mieszkańców aplikacji DOM. Dzięki niemu możesz mieć: oświadczenia, zgody, upoważnienia, wypisy wyciągi danych i wiele innych bezpośrednio w naszej aplikacji. Mało tego jeżeli chcesz mieć taki sam wzór w programie DOM jaki miałeś w swoim edytorze......wystarczy go skopiować, wkleić i zakodować. Aby lepiej poznać nowy moduł zapraszam na krótką, 3 minutową prezentację - na prawdę warto:

  Prezentacja - kreator dokumentów i umów  Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

  18.10.2019 | Wydarzenia

  Ustawa z dnia 19 lipca 2019 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw weszła w życie z dniem 6 września 2019 roku. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy nowelizującej rada gminy jest obowiązana dostosować uchwały wydane przed dniem 6 września 2019 roku do znowelizowanych przepisów, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy nowelizującej (tj. do 6 września 2020 roku).

  Ustawa wprowadza szereg nowych obowiązków, które docelowo będą realizowane w ramach użytkowanego przez Państwa systemu GOMIG.

  W zakresie możliwości rejestrowania zwolnienia w części opłaty za odbiór odpadów komunalnych, wynikających z posiadania przez mieszkańców kompostowników (Art. 6k. pkt. 4a), w ramach naszego systemu mogą Państwo zrealizować powyższy obowiązek poprzez:


  1. stworzenie nowej metodę rozliczania uwzględniającej obniżoną stawkę podstawową,
  2. wprowadzenie nowej metody z wartością rabatu "-" umożliwiającej przy naliczeniu automatyczne zmniejszenie kwoty stawki podstawowej,
  3. wprowadzenie pojemnika "Kompostownik" z wartością ulgi "-" na koncie wymiarowym umożliwiającej przy naliczeniu automatyczne zmniejszenie kwoty stawki podstawowej.


  Dodatkowo zgodnie z Art. 6m. pkt. 2a. "W przypadku uchwalenia nowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wójt, burmistrz lub prezydent miasta zawiadamia właściciela nieruchomości o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych w deklaracji. W takim przypadku właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do złożenia nowej deklaracji i uiszcza opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu. Zawiadomienie zawiera pouczenie, że stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego".
  Obsługa nowego rodzaju dokumentu "Zawiadomienie" zostanie Państwu udostępniona w ramach kolejnej dużej aktualizacji systemu GOMIG.

  W przypadku dodatkowych pytań lub niejasności prosimy o zgłaszanie zapytań w formie elektronicznej za pośrednictwem opcji "Wyślij zgłoszenie do pomocy technicznej" dostępnej w ramach systemu GOMIG w menu głównym Pomoc.  Możliwe opóźnienia w odpowiedzi na zgłoszenia Pomocy Technicznej

  16.10.2019 | Wydarzenia

  Z przyczyn od nas niezależnych (awaria łącza internetowego) czas odpowiedzi na Państwa zgłoszenia Pomocy Technicznej może ulec wydłuzeniu. Za zaistniałą sytuację przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że wszystkie usługi naszych Klientów (serwisy www umieszczone na naszych serwerach) działają poprawnie.  PSZOK wersja testowa

  02.10.2019 | Wydarzenia

  Szanowni Państwo,

  Ze względu na liczne zapytania w zakresie możliwości przetestowania zewnętrznego modułu PSZOK dla systemu GOMiG jest nam niezmiernie miło poinformować, iż została opracowana i udostępniona na naszym serwerze wersja demo. Wszystkie urzędy zainteresowane opcją poznania nowego modułu serdecznie zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży firmy ARISCO dostępnym pod numerem telefonu 42 648 03 25 lub email: sprzedaz@arisco.pl.  Problemy z łączami telefonicznymi - aktualizacja

  01.10.2019 | Wydarzenia

  Szanowni Państwo.

  Awaria łączy telefonicznych została już naprawiona. Zapraszamy do kontaktu.  Arisco obrazek programu

  AZAM - nowa jakość w zamówieniach publicznych

  07.08.2019 | Wydarzenia

  Okres wakacyjny to doskonały moment na poznawanie nie tylko nowych miejsc, ale również nowych rozwiązań informatycznych! Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszym flagowym produktem w dziedzinie zamówień publicznych.  Przebudowa biuletynu aBIP w dniu 16.07.2019 r.

  15.07.2019 | Wydarzenia

  W związku z przebudową biuletynu aBIP informujemy, że w dniu 16.07.2019 r. mogą wystąpić przerwy w działaniu strony. Planowane prace obejmują przede wszystkim dostosowanie działania biuletynu do urządzeń mobilnych.
  Za utrudnienia przepraszamy. Jeśli po tym czasie dostrzegą Państwo jakieś nieprawidłowości w działaniu strony, prosimy o ich zgłaszania poprzez formularz http://www.arisco.pl/formularz.  Elektroniczna dokumentacja pracownicza w Kadrach

  19.06.2019 | Wydarzenia

  Program ARISCO Kadry z wgranym dodatkowym modułem e-Dokumentów pozwala na przechowywanie w jednym miejscu całej dokumentacji elektronicznej dotyczącej danego pracownika.


  Strona 1 z 37