• KONTAKT
 • -->
  Arisco - Aktualnosci


  Nowa wersja programu do pomocy zdalnej

  15.01.2020 | Wydarzenia

  W związku ze zmianą wersji programu do pomocy zdalnej, od dnia 15 stycznia do uruchomienia połączenia zdalnego z Działem Pomocy Technicznej prosimy używać pliku w wersji 9.

     Szkolenie zdalne GOMiG

  02.01.2020 | Wydarzenia

  Szanowni Państwo,

  Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym, zdalnym szkoleniu z systemu GOMiG w zakresie:

  1. zamknięcia i otwarcia nowego roku w module wymiarowym,
  2. sposobu konfiguracji, wprowadzania i rozliczania ulg za kompostowniki (nowa funkcjonalność w ramach systemu GOMiG).

   Dostępne terminy szkoleń: 10 stycznia (BRAK WOLNYCH MIEJSC) i 17 stycznia (BRAK WOLNYCH MIEJSC) 2020 godzina 10.00. Czas trwania 30 minut.

  Dodatkowe terminy:

  14 styczeń (BRAK WOLNYCH MIEJSC) 

  27 stycznia (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

  29 stycznia 2020 r.

  Proszę o przesyłanie zgłoszeń na szkolenie emailem na adres szkolenia@arisco.pl (ze wskazaniem nazwy jednostki oraz osoby do kontaktu).

     Praca w dniu 31.12.2019r.

  31.12.2019 | Wydarzenia

  Szanowni Państwo,

  W dniu 31.12.2019 r . firma ARISCO pracuje w godzinach 8 - 14.  Praca w Wigilię

  23.12.2019 | Wydarzenia

  Szanowni Państwo,

  W dniu 24.12.2019 r. firma ARISCO pracuje w godzinach 8.00-12.00.  Biała lista podatników VAT w programie FK

  19.12.2019 | Wydarzenia

  Informujemy, że od wersji 6.6 programu FK- Finansowo-Księgowy w ramach Modułu Bankowego dostępna będzie funkcjonalność związana z wykorzystaniem białej listy podatników VAT.

  W związku z tym zapraszamy Państwa serdecznie na bezpłatne, zdalne szkolenia, które odbędą się w dniach 08.01.2020 r. oraz 15.01.2020 r. o godz. 10:00

  Zapisy na zdalne szkolenie przyjmujemy drogą mailową pod adresem: sprzedaz@arisco.pl   NOWOŚĆ - NOWY MODUŁ DO PROGRAMU DOM !!! - KREATOR DOKUMENTÓW I UMÓW

  05.11.2019 | Wydarzenia

  Drogi użytkowniku,

  jest nam niezmiernie miło poinformować Cię, że właśnie dziś ruszyła aktualizacja systemu DOM (6.15.0.0), która posiada wbudowany NOWY MODUŁ o nazwie: KREATOR DOKUMENTÓW I UMÓW.Pozwala on na wprowadzenie i drukowania z systemu DOM własnych wzorów dokumentów zawierających dane mieszkańca oraz osób i podmiotów zewnętrznych. Już teraz dokumenty, które musiałeś tworzyć i przechowywać w różnych katalogach dysku twardego w zewnętrznych edytorach tekstowych znajdą swoje miejsce bezpośrednio przy każdym z mieszkańców aplikacji DOM. Dzięki niemu możesz mieć: oświadczenia, zgody, upoważnienia, wypisy wyciągi danych i wiele innych bezpośrednio w naszej aplikacji. Mało tego jeżeli chcesz mieć taki sam wzór w programie DOM jaki miałeś w swoim edytorze......wystarczy go skopiować, wkleić i zakodować. Aby lepiej poznać nowy moduł zapraszam na krótką, 3 minutową prezentację - na prawdę warto:

  Prezentacja - kreator dokumentów i umów  Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

  18.10.2019 | Wydarzenia

  Ustawa z dnia 19 lipca 2019 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw weszła w życie z dniem 6 września 2019 roku. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy nowelizującej rada gminy jest obowiązana dostosować uchwały wydane przed dniem 6 września 2019 roku do znowelizowanych przepisów, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy nowelizującej (tj. do 6 września 2020 roku).

  Ustawa wprowadza szereg nowych obowiązków, które docelowo będą realizowane w ramach użytkowanego przez Państwa systemu GOMIG.

  W zakresie możliwości rejestrowania zwolnienia w części opłaty za odbiór odpadów komunalnych, wynikających z posiadania przez mieszkańców kompostowników (Art. 6k. pkt. 4a), w ramach naszego systemu mogą Państwo zrealizować powyższy obowiązek poprzez:


  1. stworzenie nowej metodę rozliczania uwzględniającej obniżoną stawkę podstawową,
  2. wprowadzenie nowej metody z wartością rabatu "-" umożliwiającej przy naliczeniu automatyczne zmniejszenie kwoty stawki podstawowej,
  3. wprowadzenie pojemnika "Kompostownik" z wartością ulgi "-" na koncie wymiarowym umożliwiającej przy naliczeniu automatyczne zmniejszenie kwoty stawki podstawowej.


  Dodatkowo zgodnie z Art. 6m. pkt. 2a. "W przypadku uchwalenia nowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wójt, burmistrz lub prezydent miasta zawiadamia właściciela nieruchomości o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych w deklaracji. W takim przypadku właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do złożenia nowej deklaracji i uiszcza opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu. Zawiadomienie zawiera pouczenie, że stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego".
  Obsługa nowego rodzaju dokumentu "Zawiadomienie" zostanie Państwu udostępniona w ramach kolejnej dużej aktualizacji systemu GOMIG.

  W przypadku dodatkowych pytań lub niejasności prosimy o zgłaszanie zapytań w formie elektronicznej za pośrednictwem opcji "Wyślij zgłoszenie do pomocy technicznej" dostępnej w ramach systemu GOMIG w menu głównym Pomoc.  Możliwe opóźnienia w odpowiedzi na zgłoszenia Pomocy Technicznej

  16.10.2019 | Wydarzenia

  Z przyczyn od nas niezależnych (awaria łącza internetowego) czas odpowiedzi na Państwa zgłoszenia Pomocy Technicznej może ulec wydłuzeniu. Za zaistniałą sytuację przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że wszystkie usługi naszych Klientów (serwisy www umieszczone na naszych serwerach) działają poprawnie.


  Strona 1 z 37