• KONTAKT
 • -->
  Arisco - Aktualnosci


  Prezentacja programu ARCHIWUM - webinarium

  11.02.2020 | Wydarzenia

  Zapraszamy do udziału w bezpłatnej zdalnej prezentacji progamu ARCHIWUM. Prezentacja kierowana jest do archiwistów Urzędów Miast i Gmin, które jeszcze nie posiadają licencji na nasz program.

  Do Państwa dyspozycji pozostawiamy dwa teriminy do wyboru:

  • 24.02.2020 r. od 10:00
  • 04.03.2020 r. od 10:00

  Aby zgłosić swój udział, prosimy o mailowe przesłanie
  - nazwy jednoski,
  - imienia i nazwiska uczestnika
  na adres: sprzedaz@arisco.pl z informacją o wybranym terminie.  Nowa wersja programu do pomocy zdalnej

  15.01.2020 | Wydarzenia

  W związku ze zmianą wersji programu do pomocy zdalnej, od dnia 15 stycznia do uruchomienia połączenia zdalnego z Działem Pomocy Technicznej prosimy używać pliku w wersji 9.

     Szkolenie zdalne GOMiG

  02.01.2020 | Wydarzenia

  Szanowni Państwo,

  Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym, zdalnym szkoleniu z systemu GOMiG w zakresie:

  1. zamknięcia i otwarcia nowego roku w module wymiarowym,
  2. sposobu konfiguracji, wprowadzania i rozliczania ulg za kompostowniki (nowa funkcjonalność w ramach systemu GOMiG).

   Dostępne terminy szkoleń: 10 stycznia (BRAK WOLNYCH MIEJSC) i 17 stycznia (BRAK WOLNYCH MIEJSC) 2020 godzina 10.00. Czas trwania 30 minut.

  Dodatkowe terminy:

  14 styczeń (BRAK WOLNYCH MIEJSC) 

  27 stycznia (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

  29 stycznia 2020 r.

  Proszę o przesyłanie zgłoszeń na szkolenie emailem na adres szkolenia@arisco.pl (ze wskazaniem nazwy jednostki oraz osoby do kontaktu).

     Praca w dniu 31.12.2019r.

  31.12.2019 | Wydarzenia

  Szanowni Państwo,

  W dniu 31.12.2019 r . firma ARISCO pracuje w godzinach 8 - 14.  Praca w Wigilię

  23.12.2019 | Wydarzenia

  Szanowni Państwo,

  W dniu 24.12.2019 r. firma ARISCO pracuje w godzinach 8.00-12.00.  Biała lista podatników VAT w programie FK

  19.12.2019 | Wydarzenia

  Informujemy, że od wersji 6.6 programu FK- Finansowo-Księgowy w ramach Modułu Bankowego dostępna będzie funkcjonalność związana z wykorzystaniem białej listy podatników VAT.

  W związku z tym zapraszamy Państwa serdecznie na bezpłatne, zdalne szkolenia, które odbędą się w dniach 08.01.2020 r. oraz 15.01.2020 r. o godz. 10:00

  Zapisy na zdalne szkolenie przyjmujemy drogą mailową pod adresem: sprzedaz@arisco.pl   NOWOŚĆ - NOWY MODUŁ DO PROGRAMU DOM !!! - KREATOR DOKUMENTÓW I UMÓW

  05.11.2019 | Wydarzenia

  Drogi użytkowniku,

  jest nam niezmiernie miło poinformować Cię, że właśnie dziś ruszyła aktualizacja systemu DOM (6.15.0.0), która posiada wbudowany NOWY MODUŁ o nazwie: KREATOR DOKUMENTÓW I UMÓW.Pozwala on na wprowadzenie i drukowania z systemu DOM własnych wzorów dokumentów zawierających dane mieszkańca oraz osób i podmiotów zewnętrznych. Już teraz dokumenty, które musiałeś tworzyć i przechowywać w różnych katalogach dysku twardego w zewnętrznych edytorach tekstowych znajdą swoje miejsce bezpośrednio przy każdym z mieszkańców aplikacji DOM. Dzięki niemu możesz mieć: oświadczenia, zgody, upoważnienia, wypisy wyciągi danych i wiele innych bezpośrednio w naszej aplikacji. Mało tego jeżeli chcesz mieć taki sam wzór w programie DOM jaki miałeś w swoim edytorze......wystarczy go skopiować, wkleić i zakodować. Aby lepiej poznać nowy moduł zapraszam na krótką, 3 minutową prezentację - na prawdę warto:

  Prezentacja - kreator dokumentów i umów  Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

  18.10.2019 | Wydarzenia

  Ustawa z dnia 19 lipca 2019 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw weszła w życie z dniem 6 września 2019 roku. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy nowelizującej rada gminy jest obowiązana dostosować uchwały wydane przed dniem 6 września 2019 roku do znowelizowanych przepisów, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy nowelizującej (tj. do 6 września 2020 roku).

  Ustawa wprowadza szereg nowych obowiązków, które docelowo będą realizowane w ramach użytkowanego przez Państwa systemu GOMIG.

  W zakresie możliwości rejestrowania zwolnienia w części opłaty za odbiór odpadów komunalnych, wynikających z posiadania przez mieszkańców kompostowników (Art. 6k. pkt. 4a), w ramach naszego systemu mogą Państwo zrealizować powyższy obowiązek poprzez:


  1. stworzenie nowej metodę rozliczania uwzględniającej obniżoną stawkę podstawową,
  2. wprowadzenie nowej metody z wartością rabatu "-" umożliwiającej przy naliczeniu automatyczne zmniejszenie kwoty stawki podstawowej,
  3. wprowadzenie pojemnika "Kompostownik" z wartością ulgi "-" na koncie wymiarowym umożliwiającej przy naliczeniu automatyczne zmniejszenie kwoty stawki podstawowej.


  Dodatkowo zgodnie z Art. 6m. pkt. 2a. "W przypadku uchwalenia nowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wójt, burmistrz lub prezydent miasta zawiadamia właściciela nieruchomości o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych w deklaracji. W takim przypadku właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do złożenia nowej deklaracji i uiszcza opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu. Zawiadomienie zawiera pouczenie, że stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego".
  Obsługa nowego rodzaju dokumentu "Zawiadomienie" zostanie Państwu udostępniona w ramach kolejnej dużej aktualizacji systemu GOMIG.

  W przypadku dodatkowych pytań lub niejasności prosimy o zgłaszanie zapytań w formie elektronicznej za pośrednictwem opcji "Wyślij zgłoszenie do pomocy technicznej" dostępnej w ramach systemu GOMIG w menu głównym Pomoc.


  Strona 1 z 38