Arisco - Aktualnosci


Wystawianie ustrukturyzowanych faktur elektronicznych

30.04.2019 | Wydarzenia

Szanowni Państwo,
Ze względu na wejście w życie z dniem 18 kwietnia 2019r. ustawy o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych, firma ARISCO przygotowała w ramach systemu Sprzedaż funkcje wystawiania faktur ustrukturyzowanych (kod zapisany w formacie pliku xml). W przypadku zainteresowania nową wersją systemu prosimy o kontakt z firmą ARISCO.Eksport danych do systemu e-nadawca

26.04.2019 | Wydarzenia

Szanowni Państwo,

W ramach systemu GOMiG Odpady od wersji 6.4.0.896 została udostępniona opcja eksportu danych do systemu e-nadawca (https://e-nadawca.poczta-polska.pl/). Eksport obejmuje wygenerowanie danych teleadresowych właścicieli kont wymiarowych dostępnych w ramach systemu GOMiG. Funkcja eksportu danych do pliku formatu xls została opracowana na podstawie specyfikacji udostępnionej w ramach dokumentacji sytemu e-nadawca.

Nowa funkcjonalność działa w ramach aktywnego modułu ADOK dla systemu GOMiG. W przypadku zainteresowania poszerzeniem licencji prosimy o kontakt z działem sprzedaży firmy ARISCO 42 648 03 25.Praca w Wielki Piątek

19.04.2019 | Wydarzenia

W dniu 19.04.2019r. firma ARISCO pracuje w godzinach 8-15. W przypadku konieczności kontaktu z działem pomocy technicznej prosimy o przesłanie zgłoszenia za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie lub bezpośrednio z aplikacji dziedzinowej ARISCO.Nowość w zakresie ewidencji stowarzyszeń, fundacji oraz klubów sportowych

02.04.2019 | Wydarzenia

System ewidencji i rejestracji stowarzyszeń oraz klubów sportowych – RESTO został wzbogacony o dodatkowe rozwiązanie jakim jest platforma re-sto.pl. Jest to narzędzie służące do publikacji rejestrów i ewidencji prowadzonej przez jednostkę odnośnie organizacji pozarządowych na dedykowanej stronie internetowej.

Korzystając z platformy re-sto.pl połączonej z programem RESTO dają Państwo do dyspozycji mieszkańców doskonałe narzędzie umożliwiające sprawne odnalezienie interesującego ich stowarzyszenia, bez konieczności kontaktu z urzędem.

Dodatkowo za pomocą re-sto.pl powiązanej z Państwa podmiotową stroną BIP istnieje możliwość realizacji obowiązku związanego z koniecznością upublicznienia online rejestru stowarzyszeń/fundacji zwykłych działających na terenie Państwa powiatu.

Zobacz stronę re-sto.plArisco obrazek programu

Zdalna prezentacja programu ARCHIWUM - luty/marzec 2019 r.

05.02.2019 | Wydarzenia

Kontynuując cykl zdalnych prezentacji programu ARCHIWUM, które cieszą się sporą popularnością, zachęcamy do udziału w kolejnych odsłonach zdalnej prezentacji. Aby przybliżyć Wam funkcjonalność jednego z naszych czołowych rozwiązań informatycznych zaplanowaliśmy kolejne dwa terminy w lutym. Podczas prezentacji omówimy poszczególne funkcje oraz atuty prowadzenia archiwum zakładowego za pomocą oferowanego przez nas programu.

Terminy zdalnej prezentacji przez internet (webinarium) do wyboru:

• 11 lutego 2019 r. od godziny 11:00,

• 28 lutego 2019 r. od godziny 11:00,

• 12 marca 2019 r. od godziny 11:00

 

Prezentacja przeznaczona jest dla jednostek, które nie posiadają licencji na program.

 

W celu zgłoszenia swojego uczestnictwa oraz uzyskania linku do prezentacji prosimy o przesłanie:

imienia i nazwiska uczestnika wraz z nazwą reprezentowanej jednostki oraz wybranym terminem na adres email: sprzedaz@arisco.pl najpóźniej na jeden dzień przed wybranym terminem prezentacji. Ilość miejsc na każdą prezentację jest ograniczona.

Zachęcamy do udziału!Eksport danych o zbiornikach bezodpływowych z systemu GOMiG

05.02.2019 | Wydarzenia

Z uwagi na nowy obowiązek, który został nałożony na Urzędy Gmin w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 14 września 2018 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2019 (Dz. U. poz. 2103, z późn. zm.), w temacie badawczym 1.21.12 „Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań 2021 r. – prace przygotowawcze”, nasz system GOMiG – Odpady został wyposażony w mechanizm eksportu wymaganych danych do pliku o formacie csv. Wyeksportowane dane mogą Państwo następnie przesłać do GUS za pośrednictwem specjalnej aplikacji online: TransGUS, która zapewni bezpieczny transfer danych.

Aby dane do eksportu dla TransGUS były prawidłowe, należy zwrócić uwagę na kompletność danych w zakresie numerów TERYT. Dane te możecie Państwo zaimportować do systemu GOMiG z pliku xml.

 Nowe formularze PIT - aktualizacja programów Płace oraz PIT Win

11.01.2019 | Wydarzenia

Informujemy, że są już dostępne aktualizacje programu Płace (6.3.218.1696) oraz PIT Win (6.3.46.316) zawierające nowe formularze  PIT-4R (8), PIT-8AR (7), PIT-11 (24), obowiązujące od 1 stycznia 2019 r. 

Aby sprawdzić, czy używają Państwo najnowszej wersji aplikacji, wystarczy śledzić komunikaty pojawiające się po zalogowaniu lub przejść w programie do opcji "Pomoc" -> "Sprawdź dostępność aktualizacji". W tym samym miejscu można też od razu zgłosić potrzebę uzyskania aktualizacji.Problem z dostępem do serwisu ekokarty.pl

11.01.2019 | Wydarzenia

W dniu dzisiejszym mogą wystąpić problemy w eksporcie danych do serwisu ekokary.pl oraz wyświetlaniem wyszukiwania. Trwają intensywne prace nad jak najszybszym przywróceniem usługi.


Strona 1 z 36